We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Totalizator

by Oranzada

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
    Purchasable with gift card

      $1 USD  or more

     

about

Piosenka "Totalizator" piosenka zapowiadająca płytę " Karma Tango" wydawaną przez Audio Cave 24.02.2023
www.facebook.com/audiocaverecords
sklep.audiocave.pl

♨️ Drugi singiel płyty wybawia nas od pytań w jakim kierunku podąża Oranżada. Ta płyta to jazda po wszystkich stylach i konceptach, jakie można na luzie i bez spiny sobie zmieszać bez oglądania się za siebie . Tym Oranżada w wydaniu psych-punkowym nagazowana krautowym sokiem z planety Ziemia ♨️.

↘️ Oranżada o utworze i teledysku:
Ta piosenka jest o złym czasie, który biegnie ku końcowi. Kilka ostatnich lat "dziwnego święta" zła wypala się. To również piosenka o tym, jak wiatr zmian powoli i niezmiennie wbrew codziennym doniesieniom dmie i przynosi jak by nie było nowy lepszy świat. Spadają z wysokości tabuny żądnych władzy małych ludzi , którzy resztkami sił trzymają się tonącej zardzewiałej obręczy żelaznego koła. Koła bez opony, wygiętego tęgo w ósemkę, grzęznącego w codziennym piachu. To ten sam piach. który jednego dnia potrafi być błotem kolejnego dnia może stać się soczystą, zieloną łąką. Z niego powstają domy i muzea i to on, wyściela koryta meandrujących rzek. Wszystko się zmienia, mrok kończy swą opowieść to widać : " czas jest blisko ". W składzie komisji losującej, podczas ostatniego losowania o łut szczęścia wygrywa nie kto inny tylko Pani Wiosna. W potoku panta rei, należy ona do tych fajnych zmiennych.

☄️Muzycznie to spasowana z monotekstem krautrockowa wycieczka z oranżadowym smaczkiem. Przepysznie wymiksowane punk , garaż psychodelia i wave. Pulsująca sekcja zabiera na ciekawą wycieczkę w okolice. Mogą to być na przykład okolice Warszawy. Są tu wydmy, sosny, łachy żółtego piasku, płynie duża rzeka, płynie mała rzeka. Ludzie są tu kulturalni choć mają specyficzny, lokalny humor a ich domki są dziwne - drewniane z werandami, choć jest ich co raz mniej, zgadniecie gdzie to jest ?

☄️Teledysk został w całości wyreżyserowany i wyprodukowany przez naszego lubelskiego przyjaciela Radka Bałutowicza, który zatelefonował do nas po tym, jak Oranżada wystąpiła w jego śnie. Pokrótce był w nim epizod, mający tamże miejsce. Na skraju lasu działy się tajemnicze rzeczy. Zespół, bez perkusisty stał na brzegu lasu i widać, iż wyczerpany gorączko dyskutuje czy w niego głębiej wejść. W lesie ktoś był. Miotał się. Las był stary i gęsty a łąka na, której stali był skąpana w słońcu. Radek obudził się i zatelefonował i już po kilkunastu minutach rozmowy było nam wiadomo, że to on będzie uczestniczył w kolejnym obrazku. Wysłaliśmy płytę by dokonał wyboru piosenki. Wybór padł na '"Totalizator". Analogowe wizualizacje to dzieło rąk człowieka z epoki, są one kanwą dla grającego w klipie zespołu. Na ekranie i na muzykach wyświetlane są drgające, wydrapane grafiki, ziarno kliszy, smugi, rysy powtarzane z tantryczną konsekwencją i w rytmie pulsujące koła, spirale. Zdjęcia nagrywane były Art Club Pracovnia. Szczególnie dziękujemy Radarowi za gościnę i dobrą rękę na mikserze.


perkusja , dobry duch Artu Rzempołuch
gitara basowa, wokal, piano rhodes, gitara Robert Derlatka
gitara, wokal, inne Michał Krysztofiak
pianino elektryczne, perkusja, flety, Konga Macio Łabudzki
wokalizy Emily
flet Helena Perek

credits

released February 2, 2023

license

all rights reserved

tags

about

Oranzada Warszawa, Poland

Slavonic instruments, take us for an ecletic travel in time and space, pulsating with rhythm. The original sound of is obtained not only by exposing emotions of five musicians, but also by playing with emotions of erstiwhile passengers. With the untypical orchestra, including kahun, trumpet, or harmonica Oranżada annex new spaces ... more

contact / help

Contact Oranzada

Streaming and
Download help

Report this track or account

Oranzada recommends:

If you like Oranzada, you may also like: